Aktuální stav
Nezapsáno
Cena
Pro registrované
Začít

Nic nepřitáhne pozornost víc než krásný vizuál. Součástí úspěšného vizuálu jsou nejen fonty, ikony, barvy, ale také fotografie. Fotografie jsou bezesporu přínosným vizuálním zatraktivněním vašich webových stránek či propagačních materiálů.

Při jejich výběru byste ovšem měli být na pozoru. Vybírejte obrazy kvalitní a věnujte se rovněž jejich „zdrojování“. V dnešní době není pro autora problém zjistit si, kdo jeho dílo používá.

Fotografie lze jednoduše dohledat vyhledávačem (například velice jednoduše díky Google Images) nebo pomocí nástroje na reverzní vyhledávání TinEye. U tohoto nástroje stačí zadat URL adresu fotografie nebo obrázek nahrát z počítače.

Využívaný je i Pixsy, který funguje trochu jinak než dva předcházející nástroje. Tuto platformu využívají zejména fotografové, kteří zjišťují, jestli naopak někdo nezneužívá jejich fotografie k vlastnímu prospěchu.

I když práci zadáváte grafikovi, věnujte výběru fotografií zvýšenou pozornost. Obrázky, které jsou nekvalitní a rozmazané, mohou ohrozit vaši image. A co více, velice pravděpodobně se může stát, že tento odborník je nebude chtít ke své práci využít.

Tím, že dodáte kvalitní podklady, zkrátíte čas potřebný k vytvoření vizuálu, a tím ve výsledku ušetříte finance. Proto je opravdu důležité snažit se používat originální a kvalitní materiály, pokud chcete dosáhnout skvělého dojmu.